מגזין רנו

רגע של פינוק

מה צריכה לכלול ערכת הקפה המושלמת לטיול?
אין יותר מאכזב מלפנטז כל הטיול על כוס קפה מהבילה, רק כדי לגלות שהתרוקן לכם הבלון בגזייה.
ויש עוד כמה דברים שחשוב לבדוק לפני שיוצאים לדרך...
אם אתם במדבר ואם על פסגת ההר, אם בכביש חוצה ישראל או דווקא על החוף –אין כמו לשלוף ערכת קפה באמצע טיול. איכשהו, אפילו אנשים שבדרך כלל לא שותים קפה או לא שותים משקאות ממותקים מתקשים להגיד "לא" כשמציעים להם כוס קפה מהבילה או תה מתוק באמצע המסלול.

ערכת קפה יכולה להיות קטנה או גדולה ולהכיל 2 או 8 כוסות, אבל יש כמה פריטים שהם פריטי חובה, ובלעדיהם שום הפסקת קפה לא תהיה שלמה. אין דבר יותר מאכזב מלפנטז על הקפה לאורך כל העלייה המתישה ואז לפתוח את הערכה ולגלות שאין גז, ששכחנו את הכוסות או שבכלל אין קפה בערכה.

כדאי לדעת:
בשוק קיימות ערכות קפה עם הגזייה המוכרת והרגילה, ויש ערכות אלפיניות. מה ההבדל? אלפינית היא גזייה על חצובה קטנה עם כמה רגליים, כאשר צינורית מוליכה אליה מהבלון. היא מאפשרת גמישות רבה יותר מבחינת גובה ומשקל הסיר שתניחו עליה, אבל אם כל כוונתכם היא להניח פינג'אן – הרי שזה לא כל כך משמעותי. יתרון חשוב יותר שלה הוא היציבות. גזייה רגילה בדרך כלל קצת פחות יציבה וקצת יותר קומפקטית.
אגב, אמנם נהוג לרכוש את ערכת הקפה כיחידה אחת, אבל אפשר כמובן לרכוש את הפריטים בנפרד ולהרכיב ערכה ככל העולה על רוחכם. באופן הזה תוכלו להשיג את ההרכב המתאים לכם, רק חשוב שתקפידו שהתיק עצמו יהיה בגודל המתאים ומבד עמיד.
אז מה חובה שיהיה בתוך פק"ל הקפה?
  • אמצעי חימום (גזייה המצוידת בבלון גז או כירה אלפינית)
  • קפה (וגם תה לא יזיק)
  • סוכר כוסות (לפחות שתיים, רצוי יותר)
  • כפית (לפחות אחת)
  • פינג'אן
כאמור, כדאי גם להקדיש מחשבה לתיק עצמו ולוודא שהוא מבד עבה ואטום, לא גדול מדי אבל גם לא קטן מדי, כך שתוכלו להוסיף כוסות ואפילו קופסת עוגיות קטנה אם יתחשק. רוב התיקים מציעים כיס אחסון נוסף, פנימי או חיצוני, שבו תוכלו לשמור פריטים קטנים יותר.

בנוסף, אף פעם לא מזיק להוסיף לערכה שקית ריקה אחת או שתיים ואפילו חפיסת טישו קטנה, שתהיה שימושית כדי לנגב את הכלים לפני שאתם מחזירים אותם לערכה. בחנויות נמכרות גם תוספות שימושיות, כמו מגן רוח או רביעיית כוסות נירוסטה (שהן כמובן פחות שבירות מכוסות זכוכית).

חשוב להסתכל על תכולת הערכה ולא רק על מחירה. כך למשל, ייתכן שתעדיפו לשלם מעט יותר בעבור ערכה שכוללת יותר משלוש כוסות ויותר משני מיכלים לקפה ולסוכר. עוד חשוב לזכור שלעתים אפשר להוזיל את המחיר בקנייה מחוץ לרשתות הגדולות, בחנויות מטיילים או באתרים קטנים.

לפני שאתם יוצאים מהבית, אל תשכחו לוודא שיש גז בבלון. בתום השימוש זכרו לנקות את הכלים ולייבש אותם והקפידו להשלים החסר במיכלי הקפה, התה והסוכר בשביל הפעם הבאה.

עוד כתבות במגזין

מסלול אופניים בפארק הירקון בתל-אביב
3 מסלולי אופניים לכל המשפחה
לא משנה באיזה אזור בארץ אתם גרים, ממש בסמיכות אליכם יש מסלולי אופניים המתאימים לכל המשפחה.
5 חולות צבעוניים במכתש רמון | מגזין רנו
סלפי עם גמל
הנסיעה לאילת ממש לא חייבת להיות משעממת. הנה כמה נקודות מפתיעות על הדרך.
מסלולי מירוצים באירופה
מסלולי מרוצים שתוכלו לנהוג בהם
הכירו את מסלולי המרוצים האגדיים באירופה שגם יאפשרו לכם לקחת את מכונית המסלול שלכם למקום הכי טבעי עבורה.