חיים ירוקים: זה לא רק אקולוגי – זה משתלם

עם כל החשיבות של חשיבה אקולוגית, פתרונות ירוקים יכולים לשפר מאוד את איכות החיים שלנו ולפנק אותנו בטמפרטורות נעימות יותר, בבטיחות, באוויר צח וכן, גם בהפחתות מחירים

בית חכם: הבית יתכונן לקראתנו ויחסוך באנרגיה

היכולות החדשות לשלוט ולבקר על זרימת האנרגיה בבית שלנו ישנו לטובה את חיינו. החיבור מרחוק באמצעות אפליקציות אל מערכת החשמל הביתית אפשרי בין אם אנחנו מייצרים חשמל לעצמנו (למשל באמצעות לוחות סולריים) ובין אם אנו מחוברים לרשת הארצית. באמצעות שליטה ובקרה כאלה אפשר לשפר את חיינו בשתי דרכים מרכזיות. האחת היא באיכות החיים: אפשר לקבוע באופן אוטומטי מתי יידלקו ויכבו האורות בכל מקום שנרצה וחשוב מכך, מתי בדיוק תפעל מערכת המיזוג. כך, למשל, נוכל להתפנק בבית שיחכה לנו מחומם או מקורר, לפי החשק. שיפור החיים השני הוא בחיסכון הגדול בכסף, בכך שנוכל לזהות אילו רכיבים מבזבזים לנו חשמל רב ומתי כדאי לנו לצרוך חשמל מהרשת הארצית. כך נוכל לנהל את מערכת האנרגיה הביתית טוב יותר.

גגות ירוקים: אוויר נקי ובית נעים

במקומות שונים בעולם הולכת ומתפתחת תרבות ירוקה של גגות צומחים. נטיעת דשא וצמחים נוספים על הגג דורשת תחזוקה, אולם היתרונות של פרויקט כזה גדולים. צמחייה על הגג מבודדת היטב את הדירות שתחתיו מפני טמפרטורות קיצוניות, קרות או חמות. צריכת האנרגיה של הצמחים שואבת חום מהשמש ובכך מפחיתה עומס חום נוסף.

מעבר לבידוד המשופר, צמחים נוספים בסביבה הביתית, השכונתית והעירונית משפרים מאוד את איכות האוויר ובכך משפרים את הבריאות ומונעים מחלות וכן מפנקים אותנו באוויר צח, שאינו תמיד מצוי בעיר הצפופה.

תחבורה חכמה: יותר מרחבים עירוניים בטוחים להולכי רגל

מיטב המוחות פועלים כיום לשיפור דרמטי של יעילות התחבורה. שימוש במכוניות אוטונומיות, במערכות תקשורת חכמות, בטכנולוגיות בקרה ובמערכות הנעה חשמליות וסוללות – כל אלו ישפרו באופן מהותי את רמת הבטיחות של כל משתמשי הדרך, הנהגים ונוסעיהם, רוכבי האופניים והאופנועים, הולכי הרגל ובעלי החיים. חיישנים ומצלמות יוודאו שאלו לא יפגעו באלו, וכל זאת תוך שיפור דרמטי באיכות החיים והשלווה ברחבי העיר ובפרבריה.

מכונית חשמלית: תחבורה עירונית שקטה ורחובות הומי אדם

  
כשהעולם יעבור להסתמך בעיקר על כלי רכב חשמליים, וזה לא יקרה בעוד הרבה זמן, נהנה ממהפכה באיכות החיים. הדבר הכי משמעותי, שנראה שנתרגל אליו בתוך דקות, יהיה השקט. מנועים חשמליים כמעט שאינם נשמעים ועל כן המכוניות ושאר כלי התחבורה סביבנו יהיו שקטים במיוחד. ומה נשמע במקום זאת? קולות ילדים ובני משפחה, דיבורים, משבי רוח ואת קולות בעלי החיים, שגם הם יחזרו לשמוע את מה שהתרגלו אליו במשך מיליוני שנים – קולות של טבע וחיים ולא של מכונות.

טיסות חשמליות: הפחתת מחיר וטיסה נעימה

השיפורים הקיצוניים בתכולת הסוללות, במשך הטעינה שלהן ובעלותן צפויים להביא למהפך בשימוש בהנעה חשמלית, לא רק בתחום המכוניות אלא באמצעי תחבורה רבים נוספים ובהם טיסות.

לא רבים מודעים לכך שלאור השיפורים הטכנולוגיים, במקביל למהפכת המכוניות החשמליות, מתרחש כיום מרוץ לפיתוח המטוסים החשמליים. כמו במכוניות, טיסות חשמליות צפויות להוזיל את העלות באופן משמעותי ואולי אף לשפר את מהירות הטיסה ואיכות החיים בה.

עוד כתבות במגזין

בניה ירוקה בשירות הטבע

חברת הייטק שממחזרת מים, בנק שמשפיע על אופן כניסת האור מבחוץ ומרכז מסחרי שמגדל ירקות: קבלו 5 מבנים ירוקים שעושים שימוש חכם במשאבי הטבע

טיפים מוכחים להפחתת צריכת הדלק

שינויים קטנים בהרגלי הנהיגה יכולים לחסוך לנו הרבה דלק, והינה שבעה כאלה שתוכלו ליישם מייד.

רכב חסכוני בדלק

רבים מאתנו מחפשים רכבים חסכוניים בדלק, שיכולים להקל על ההוצאות החודשיות שלנו באופן משמעותי. אז איך מוצאים רכב חסכוני בדלק?