מדריך לקניית רכב חדש


החלטתם שהגיע הזמן להחליף את הרכב הישן שלכם ברכב חדש לגמרי? הישראלים מחליפים רכבים בקצב מסחרר, אך האם אנו באמת יורדים לפרטים הקטנים שיש להתחשב בהם לפני ביצוע הרכישה? החל מתקציב, דרך בטיחות ועד נוחות – כל מה שצריך לדעת לפני קנייה של רכב חדש, בכתבה שלפניכם. 

אז קודם כל, מה הייעוד של הרכב?

לאחר שהחלטתם להתחדש ברכב, זאת השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם. מכיוון ששוק הרכבים גדול ומכיל מגוון של חברות, סוגי רכבים ודגמים, לא כל רכב יכול להתאים בהכרח לצרכים האישיים שלכם. לכל אחד מאיתנו יש צרכים שונים בכלל ובהתייחס לרכב בפרט, בהתאם לסטטוס שלנו ולנתונים כמו תעסוקה, משפחה ואזור מגורים.

הסטטוס התעסוקתי, המשפחתי והגיאוגרפי שלנו ישפיע על סוג הרכב אותו נרצה לקנות. בעוד שמשפחה תחפש רכב משפחתי מרווח שיכול לספק מקום לכל הנפשות, רווק צעיר שזקוק לרכב לצורך הגעה יומיומית למקום עבודתו יחפש רכב קטן וחסכוני בדלק. אז את הפינה הזו סגרנו - לפני שאתם קונים רכב חדש, הבינו מה מצבכם בחיים ולאילו פעולות נסיעה תייעדו אותו.


מימון קניית הרכב

לאחר שהבנתם מה הייעוד של הרכב העתידי שלכם, סביר להניח שתקפצו לקטלוגים השונים ותתחילו לדמיין את עצמכם כבר שואפים בהנאה את הריח החדש של הרכב מבפנים. לפני זה יקרה, חשוב להבין כיצד מממנים את קניית הרכב. דרך אחת היא תכנון תקציב לרכישת הרכב. הרעיון בעבודה עם תקציב הוא לקנות את הרכב מבלי לפגוע בשגרת החיים ובאיכות החיים שלכם.

אומנם רכב הוא הוצאה חשובה, אך אין סיבה שמצבכם הכלכלי ייפגע בגלל רכישתו. ניתן להגיע לתקציב סביר על ידי חיסכון חודשי קבוע בצד. בנוסף, במידה והצורך ברכב הוא מיידי ולא ניתן לחסוך לטווח ארוך על מנת להעמיד תקציב הולם - ניתן לבחון הלוואות שונות או מסלולי ליסינג. שוב, אך ורק אם תוכלו לעמוד בהחזר חודשי בהתאם למצבכם הכלכלי.


דגש על בטיחות

הבנתם כיצד תוכלו לממן את הרכב החדש? מכאן והלאה תוכלו להתעמק בפרמטרים שונים, על מנת לבחור את "האחד" בו חשקה נפשכם. דווקא לפני שבוחנים פרמטרים כמו נוחות וחיסכון בדלק, חשוב לשים דגש על בטיחות הרכב. לצערנו, מתרחשות בישראל אלפי תאונות בשנה, וזה עוד מבלי להזכיר תאונות רבות שנמנעות.

על מנת למנוע תאונות דרכים, שכתוצאה מהן נגרם נזק לרכוש ולאדם, יש לנסות לרכוש רכב שכולל בתוכו את האמצעים הנדרשים ואת מערכות המיגון החדשות. עולם הרכב משתכלל ואיתו גם ענף בטיחות הרכב. פרט לחגורות בטיחות וכריות אוויר, ניתן למצוא היום רכבים עם חיישנים המתריעים בעת התקרבות לרכב מלפנים ומאחור, ומערכות בקרת סטיית נתיב. כמו כן, לרכבים השונים קיימים דירוגי בטיחות אותם ניתן לראות לפני הרכישה.


רכב חסכוני בדלק

יוקר המחיה מורגש כמעט בכל תחום בחיים וכמובן אינו פוסח על עולם הרכב. קניית רכב חדש כרוכה בהוצאה כספית מסוימת, אך אל הרכב החדש יתווספו טיפולים תקופתיים ותשלום על דלק לפי הצורך. ניתן לצמצם בהוצאה זו על ידי רכישת רכב שיאפשר לנו להימנע ככל הניתן מהוצאות כספיות אלו. רכב אמין מחומרים איכותיים למשל, שציוני הבטיחות שלו גבוהים, ישמור על עצמו טוב יותר לעומת רכבים אחרים.

בנוסף לכך, ניתן לחסוך גם בדלק על ידי רכישת רכב חסכוני בדלק. רכבי קרוסאובר למשל בנויים משלדה המפחיתה את משקל הרכב וגורמת לחיסכון יחסי בדלק. רכבים חשמליים עובדים על חשמל, שמחירו נמוך יותר בהשוואה למחיר הדלק. רכב היברידי עובד גם על דלק וגם על חשמל באמצעות סוללות פנימיות המטעינות את עצמן, כך שהצורך בתדלוק הרכב מצטמצם.


נוחות – לא מילה גסה

בטיחות וחיסכון הם פרמטרים חשובים, אך לא כל השיקולים שלכם לקניית רכב צריכים להיות בהכרח קרים וחישוביים. בסופו של דבר, כאשר תנהגו ברכב, לבד או עם אנשים נוספים, הדבר העיקרי שתרגישו זו הנוחות שלכם. זאת מושפעת בין היתר מאיכות המושבים, מערכות הקירור והחימום, והמרווח והמקום ברכב.

גם אם עמדתם בתקציב שלכם, קניתם רכב בטיחותי וחסכוני, כל עוד הוא לא נוח לכם אתם צפויים לחוות תסכול ותחושת פספוס. מצאתם רכב שעונה על הדרישות שלכם? לכו לאחד מאולמות התצוגה, היכנסו לרכב, התרווחו במושב ובחנו האם הוא נוח לכם.


שלמו את המחיר הנמוך ביותר

הגעתם לרגע המיוחל, מצאתם את הרכב שהחלטתם שזהו - אותו אתם קונים! כל מה שנותר הוא רק לשלם? תחשבו שוב. בין אם ביצעתם את החיפוש שלכם באתרי אינטרנט, במגרשי מכוניות או באולמות תצוגה, תוכלו לעשות עוד מאמץ קטן על מנת למצוא את הרכב שרציתם במחיר הנמוך ביותר.

חפשו היכן ניתן למצוא את הדגם אותו אתם מעוניינים לקנות והשוו בין מחירים. במעמד הרכישה תוכלו להתעניין לגבי הנחה, שיכולה להוזיל את מחיר הרכב באלפי שקלים. בנוסף לכך, במידה ויש ברשותכם כרטיס מועדון כלשהו, בדקו האם הוא מעניק הנחות לרכישה של רכבים מחברות מסוימות. אולי תוכלו לגלות שחלה הנחה גם על הרכב שאותו אתם רוצים לקנות.

...ותיהנו מהקנייה המרגשת


עוד כתבות במגזין

5 כללים לניצול מרבי של זמן נסיעת המבחן

נסיעת מבחן היא קצרה מאוד. זה אומר שאתם צריכים לבוא אליה ממוקדים ולנצל את הזמן היטב. הנה כמה כללים שיסייעו לכם במשימה.

דיזל מול בנזין - ראש בראש

מתכננים לקנות רכב חדש? גורם אחד שנמצא בהחלטת הקנייה - מנוע בנזין או מנוע דיזל? העמדנו במבחן את מנועי הדיזל והבנזין אחד מול השני ויצאנו לברר.

רכב חסכוני בדלק

רבים מאתנו מחפשים רכבים חסכוניים בדלק, שיכולים להקל על ההוצאות החודשיות שלנו באופן משמעותי. אז איך מוצאים רכב חסכוני בדלק?