מגזין רנו

פינת משפחה

רוצים שהספה המהממת שקניתם לסלון תשרוד לאורך שנים? שהמנורה העומדת לצידה לא תתנפץ על הרצפה ביום השמיני לחייה? יצירת חדר נפרד המיועד לכל בני המשפחה, באווירה קצת יותר "משוחררת", היא הדרך הטובה ביותר לכך. לא מעט משפחות מעדיפות לשמור את אזור הסלון סטרילי ויותר ייצוגי, ולבלות את זמן האיכות המשפחתי באזור אחר בבית, נסתר יותר ובעל אופי עיצובי נינוח יותר (או במילים אחרות: מקום שבו הספה, קצות העצבים שלכם ועקבות קטשופ יכולים לגור יחד). חדר המשפחה הוא המקום לרבוץ בכיף, באווירה לא רשמית, על פופים או על שטיחים נעימים – וליהנות מזמן איכות משפחתי נפלא.

כך תעשו את זה נכון.

השלב הראשון: מגדירים צרכים

לפני שמעצבים את חדר המשפחה, חשוב להגדיר את הצרכים שלנו מהחלל. האם אנחנו רוצים שהחדר ישמש חדר משחקים לילדים ומקום שבו הם יכולים ליהנות מסרט עם חברים? האם זהו מקום המיועד גם להורים לבילוי ערב נעים? האם זהו חדר "תחביבים" המיועד לכל בני הבית? חלוקה נכונה של החלל והגדרת הצרכים שלכם יסייעו לכם להבין מה נדרש מכם לצורך העיצוב, בהתאם לפונקציות שהגדרתם (משחק/ טלוויזיה/ מחשב וכדומה).

השלב השני: ממקמים


לאחר שהגדרתם את הצורך שלכם בחדר המשפחה והבנתם את הדינמיקה המשפחתית, יהיה לכם קל יותר להחליט היכן למקם את החדר בחלל הבית. אם פינת המשפחה מיועדת לכל בני הבית וגם להורים, נעדיף למקם אותה בסמוך למרחב הכללי – המטבח, המסדרון או הסלון. אם עיקר השימוש בה נעשה על ידי ילדי הבית, הרי שמומלץ למקם את החדר הרחק מחדר ההורים (תודו לנו אחר כך).

כפי שהזכרנו קודם, פינת משפחה מאופיינת באווירה "פריסטיילית" וחמימה, ולא מהודקת ומסודרת, ולכן נעדיף למקם אותה באזור מוסתר יחסית, בעומק הבית – במרתף, בין חדרי הילדים, ואפילו מתחת לגרם המדרגות (הילדים שלכם הולכים למות על זה).

השלב השלישי: מרהטים


רגע לפני שתבחרו את הריהוט שחפצה נפשכם, הגדירו מראש את המרחב האישי של כל אזור בחדר – משחקים, מחשב, צפייה בטלוויזיה וכדומה. כך, למשל, נעדיף למקם את פינת המחשב בקצה החדר כך שלא תפגום בהנאה של הצופים בטלוויזיה, את פינת המשחקים "נגדר" באזור נוסף ואת הספה נמקם במרכז החדר.

עיצוב חדר המשפחה מתחיל בבחירת הריהוט המתאים לצרכים שהגדרנו. הרהיט המרכזי ביותר יהיה לרוב ספה מרווחת, מפנקת ונוחה המיועדת לכל בני הבית. הוסיפו גם פופים צבעוניים ושטיח נעים, ותקבלו חדר כיפי להפליא. מומלץ להעדיף פריטי טקסטיל עשויים בדים סינתטיים, שיסייעו לכם להיפטר מכתמים בקלות.

כעת, כשמרבית העבודה מאחוריכם, הוסיפו רהיטים בהתאם לפונקציות הנדרשות – ספרייה, כוורת מעוצבת למשחקים (ולעוד אינספור פריטים נוספים…), פינת מחשב, מסך טלוויזיה עם קונסולה ועוד.

השלב הרביעי: מוסיפים תאורה נעימה

בחירת תאורה נכונה היא הרבה יותר מאשר הוספת אור בחלל – זו אומנות של ממש! לעיצוב חדר המשפחה, נעדיף לבחור תאורה רכה, חמה ונעימה, שתתרום לאווירה המשפחתית. נוסף על כך, מומלץ לבחור גופי תאורה פונקציונליים המסייעים להגדרת האזורים השונים בחלל – פינת המחשב, המשחקים, הספה והטלוויזיה וכדומה.

ולסיום: טאץ' אישי

עיצוב חדר משפחה דורש מאיתנו חשיבה מעט שונה, המשלבת בין פונקציונליות לבין אווירה נעימה, נינוחה וחמימה – לכן, אלמנטים עיצוביים חשובים כאן לא פחות מאשר אלמנטים פונקציונליים. שבצו בספרייה שבחרתם גם עציצים ירוקים, פרטי אומנות ועוד, ותחמו את החדר באמצעות שטיח גדול ונעים. את הקירות תוכלו להדגיש בצבע נעים ופסטלי, להוסיף טפט עם דוגמה מעניינת ולהשתמש בחומרים חמימים, כמו אבן, עץ או פלטת צבעים חמימה. גולת הכותרת של החדר ומי שחותמת את הטאץ' האישי היא ללא ספק תמונת קולאז' משפחתית, שבה מככבים כל בני הבית.

עכשיו נשאר רק לבחור משחק או סרט ולבלות זמן איכות משפחתי.

עוד כתבות במגזין

סודה סטרים
איך שינוי עיצוב יכול לחדש מוצר?
איך קרה שבשנים האחרונות סודהסטרים עשה קמבק מדהים וחזר לנו לחיים, והפעם כפריט עכשווי וסופר-רלוונטי?
מבט מקרוב על לוח מחוונים של רכב רנו
טיפים מוכחים להפחתת צריכת הדלק
שינויים קטנים בהרגלי הנהיגה יכולים לחסוך לנו הרבה דלק, והינה שבעה כאלה שתוכלו ליישם מייד.
מוזיאון אגם
מוזיאוני אומנות ידידותיים לילדים
ליקטנו עבורכם חמישה מוזיאונים ידידותיים להפליא, שמנגישים את עולם העיצוב והאומנות גם לילדים קטנטנים