2022 - השנה הגדולה של Renault 5

Renault 5 הפכה לאגדה מאז שנת 1972. כסמל מובהק של תרבות הפופ, מכונית מיתולוגית זו תמיד ידעה להמציא את עצמה מחדש. 50 שנה מאוחר יותר, רנו 5 חוגגת יום הולדת עם חידושים והפתעות רבות.

הסיפור של מכונית העל

התחלה ויצירה

הדגמים של שנות ה-70

בסוף שנות ה-60 ובתחילת שנות ה-70, החברה עברה שינוי גדול. הצעירים יצרו תנועת נגד. הם רצו להירגע, להיות אופנתיים, תוך שהם דוגלים בשוויון מגדרי.

כחברה עם ראש פתוח, רנו היתה מודעת לשינויים החברתיים. היא יצרה מבחר דגמים שהתבסס על עליית מעמד הביניים ופיתחו מכונית רבגונית, עם עיצוב ייחודי נון-קונפורמיסטי, עבור נשים וצעירים.

Renault Communication - כל הזכויות שמורות

מכונית "שובבה וידידותית"

המטרה של פרויקט 122 היתה לעורר לחיים את שוק המכוניות הקטנות. בהתבסס על ההצלחה של רנו 4L, היא היתה באותו טווח מחירים ועם מפרט עיצובי זהה, אבל אם מרכב הרבה יותר יפה.

הסגנון של R5 בלט כבר מן הרישום הראשון שלה בשלב העיצוב. פייר דרייפוס, שבדרך כלל נהג להתמקד בהיבט הפרקטי, זיהה בחוכמה שעם צורתה המעוגלת למדי, ה-122 היתה "שובבה וידידותית".

Renault Communication - כל הזכויות שמורות
ההשקה וקמפיין הפרסום

"אני רנו 5, קחו אותי לנסיעה"

בינואר 1972 יצא לדרך מבצע השקה ענק: 1,920 מכוניות בצבע כתום וירוק תפוח, מעוטרות עם עיניים על הפנסים הקדמיים ומדבקות בצורת בלון דיבור על הדלתות המכריזות: "אני רנו 5, קחו אותי לנסיעה", הוצגו באולמות התצוגה. במרכזי הערים בצרפת התקיימו תהלוכות בהם כל אחד יכל לקחת את המכונית לנסיעת מבחן.

Renault Communication - כל הזכויות שמורות

"Supercar" כוכבת המדיה

רנו 5 הפכה להיות מכונית העל (“Supercar”) על בסיס הרעיון של סימון גיברט, ארט דירקטור במשרד הפרסום Publicis. התקשורת קפצה על התופעה והחל קמפיין חסר תקדים. רנו 5 היתה בכל מקום: ברדיו, בטלויזיה, בעיתונים, לאורך הכבישים. הקמפיין שהציג את המכונית כאדם ולא כחפץ, משך את אהדת הציבור. הצלחה מיידית!

Renault Communication - כל הזכויות שמורות
העצמת נשים

גיבורה קטנה שמחוללת שינוי

מוסכמות החברה וחיי הבית השתנו לחלוטין. נשים יצאו לעבוד, הן היו בתנועה, והן נזקקו למכונית קטנה ורב-תכליתית.

רנו 5 היתה מושלמת עבורן ומרגע השקתה היא השפיעה על חייהן של שליש מהנשים. קטנה, מודולרית ומרווחת, היא היתה מסוגלת בקלות להכיל 4 אנשים מבוגרים או זוג עם ילדים. מאחור, המהנדסים תכננו מקום בטוח לילדים, לא ניתן היה לפתוח את הדלתות והחלונות מאחור. יכולתם להכניס את כל חפצי היומיום ואת כל ציוד הפנאי שלכם בתא המטען.

Renault Communication - כל הזכויות שמורות
סמל של תקופה

"מכונית עבור כולם"

ההצלחה של רנו 5 עלתה על כל הציפיות. מרגע שהושקה, זמן האספקה נמשך מספר חודשים בלבד. המכונית הביאה עיצמה משב רוח מרענן שהיה אטרקטיבי עבור הלקוחות. R5 היתה אפוא המכונית עבור אנשים צעירים ועבור אלו שנשארו צעירים בליבם.

זו היתה יותר מסתם מכונית קטנה, היא היתה "המכונית עבור כולם". החל מרמת הגימור הבסיסית ועד לרמת הגימור הספורטיבית, הגרסה הכי מסוגננת, והגרסה האוטומטית, ומעבר לכך, המכונית הזו הגיעה בגרסאות רבות בהתאמה למגוון הלקוחות שלה.

5.5 מיליון יחידות יוצרו בין השנים 1972 ו-1985. היא נמכרה בכל חמש היבשות, רנו 5 היתה לא רק הדגם של המותג, אלא גם מכונית העשור!

Renault Communication - כל הזכויות שמורות
הצלחה עולמית

קריירה מצליחה בחמש יבשות

היא הפכה להצלחה מסחררת באירופה. כאשר רנו 5 הושקה, היא הגיעה למקום 2 במכירות באירופה, אחרי פיאט 127. ככל שנוצרו גרסאות חדשות, לא היתה לה שום כוונה לעצור שם, מוכנה לעורר עניין בקרב לקוחות חדשים.

בשנת 1975, רנו 5 זכתה לעמדה מובילה עם גרסת "Siete" הספרדית החדשה. בשנה שלאחר מכן, היא הפכה למכונית רנו הנמכרת ביותר ברחבי העולם.

רכבי R5 שנמכרו בעולם, במיוחד בשנים האחרונות, היוו עד 60% מכל הרכבים שיוצרו. בשנת 1980, גרסת 5 דלתות שלהם היתה המכונית השנייה הכי נמכרת בעולם!

Renault Communication - כל הזכויות שמורות

רכב קונספט

RENAULT 5 E-TECH ELECTRIC PROTOTYPE

חשמלית ומודרנית יותר מאי פעם

מותג רנו נכנס לעידן חדש והשיק "גל חדש" משלו. המותג הופך לסמל של טכנולוגיה, שירות ואנרגיה ומביא משב רוח מודרני ורענן לתעשיית הרכב האירופאית.

רכב הקונספט Renault 5 E-Tech electric הוצג בינואר 2021. הוא ממחיש את השאיפה של רנו להפוך את המכונית החשמלית למכונית נפוצה באירופה, עם טוויסט מודרני של הדגם המוכר והאהוב.

דגם הקונספט של רנו 5 הוא מכונית עירונית קומפקטית מלאת קסם המניעה את אחד הדגמים האייקונים של רנו לעבר העתיד עם גרסה חשמלית מלאה. היא שומרת על האופי השובב והחצוף שלה, עם מרכב בגוון צהוב "פופ" והעיצוב המקורי והמודרני של R5. עיצוב הפנים והחומרים שנבחרו הם בהשראת עולמות האלקטרוניקה, הריהוט והספורט.

RENAULT 5

לוגו 50 שנה לרנו 5

R5 חוגגת 50 שנה

לרגל חגיגות 50 שנה, רנו 5 לוקחת אתכם למסע בזמן בין העבר, ההווה והעתיד!

הצטרפו לחגיגות של המכונית העל זמנית הזו. בתוכנית: יצירות ושיתופי פעולה אומנותיים, תערוכות ומבט אל העבר, ועוד הפתעות רבות אחרות.

שמרו על קשר ועקבו אחר אירועי החגיגות של R5 ברשתות החברתיות של רנו.