מגזין רנו

כיצד כבשה רנו ZOE את פסגת המכירות של רכבים חשמליים באירופה?

בשקט בשקט, בלי רעש וצלצולים, כבשה רנו ZOE את פסגת המכירות של הרכבים החשמליים באירופה והפכה לרכב החשמלי הנמכר ביותר ביבשת, כשהיא מותירה אבק למתחרות. איך זה קרה? הנה חמש סיבות.

1. בזכות העיצוב: רכב חשמלי שנראה טוב – בלי להתאמץ

אין דרך מעודנת להגיד את זה: ז'אנר המכוניות החשמליות מייצר לנו עיצובים חריגים במיוחד שלא תמיד נעימים לעין. חלק מהתופעה נובע משיקולים פרקטיים כמו מיקום הסוללה, וחלק נובע מהרצון לייצר בולטות בכוונה תחילה. עיצובה של רנו ZOE, לעומת זאת, הוא שובה לב ונטול חריגות מוגזמות. העיצוב הנקי הזה הוא פרי עמלו של המעצב ז'אן סמריווה שהסביר: "רצינו לעצב רכב מודרני, בעיצוב זורם וגמיש, אבל גם עם משהו שישדר שובבות". מתברר שהקהל אהב מאוד את התוצאה: ה- ZOE אפשרה להתחשב בסביבה, ליהנות מהיתרונות של הטכנולוגיה החשמלית, ולעשות את כל זה מבלי לשלם מחיר עיצובי.

2. בזכות קונצרן הרכב המנוסה ביותר בתחום החשמלי

מוניטין טובים אינם מגיעים ללא עבודה קשה ומאמץ תכנוני מדוקדק. קונצרן רנו הוא לא רק קונצרן הרכב הגדול בעולם, אלא גם מוכר היטב כמי שצבר את הניסיון הרב ביותר בתכנון ובייצור מכוניות חשמליות. לקוחות הקונצרן נהנים מניסיון של עשרות שנים בפיתוח הטכנולוגיה ויכולים גם להתגאות בחלוציות: זהו הקונצרן הראשון בעולם שהצליח להתאים את הטכנולוגיה החשמלית למכירה לקהל הרחב – אתגר מרכזי בתעשיית הרכבים החשמליים.

3. כי היא מביאה את הבשורה החשמלית למימוש מלא

אירופה היא אולי היבשת העשירה בעולם, אך תושביה אינם מוכנים להוציא כסף מיותר. זו אחת הסיבות לכך שהאירופאים מעריכים מאוד יעילות. מנוע חשמלי מנצל כמעט את כל האנרגיה שמופנית אליו, לעומת מנועי בנזין ודיזל אשר מגיעים ליעילות תרמית של עד 40% בלבד.

אבל מתברר שגם המכוניות החשמליות לא נולדו שוות: יש מכוניות חשמליות יעילות יותר ויעילות פחות. במבחנים שונים הוכח שוב ושוב שרנו ZOE נמצאת הן בפסגת רשימת המכוניות החסכוניות והן בפסגת רשימת המכוניות בעלות טווח הנסיעה החשמלי הגדול ביותר (400 ק"מ ב-ZOE Z.E.40 החדשה ע"פ תקן NEDC). כך מגלמת ZOE את מימוש הבשורה החשמלית במלואה: שימושיות גבוהה לרכב, תוך חיסכון משמעותי בעלויות האחזקה.

4. פשוט, כי היא מכונית מצוינת

אחרי כל הניתוחים המלומדים והמבחנים ההשוואתיים, יש שאלה פשוטה ששואל את עצמו צרכן הקצה: האם הייתי רוצה שזו המכונית שתמתין לי בחניה כל בוקר? האירופאים, כמי שיודעים להעריך איכות וסגנון, לא יוותרו על איכות, נוחות וסטייל רק למען ערך של איכות סביבה.

מבחן המציאות מלמד שהאירופים זיהו את ZOE כמכונית מצוינת בכל קנה מידה, שבמקרה היא גם חשמלית: היא יפה, נוחה מאוד, מרווחת, בעלת מנוע שיודע לתת כוח כשצריך, והיא מציעה מגוון אביזרי נוחות, כמו גם נסיעה שקטה ונעימה במיוחד. הנסיעה השקטה והנעימה מושגת הן בזכות המערכת החשמלית שמנטרלת את הרעידות והרעשים והן בזכות תכנון מצוין של רכב איכותי, מעוצב, בטיחותי ואמין.

5. כי היא גיבורה סביבתית. אפשר לא לאהוב גיבורים?

קל מאוד למכור מכוניות חשמליות לחובבי איכות הסביבה, אבל מתברר שאין מספיק כאלה באירופה ולכן ההשפעה בפועל של קבוצה זו על איכות הסביבה נמוכה יחסית. בזכות כל הסיבות שמנינו, מצליחה רנו ZOE למשוך אליה לא רק את לוחמי איכות הסביבה אלא כל אדם שמעוניין לרכוש לעצמו מכונית מצוינת וחסכונית. כך, מצליחה המכונית להימכר במספרים גדולים במיוחד בלי קשר להיותה ירוקה, והתוצאה היא הפחתה משמעותית של זיהום האוויר והרעש בערי אירופה, וכן החלשת התלות בספקי הנפט. בכך הופכת רנו ZOE לגיבורה האמיתית של איכות הסביבה.
רנו זואי קלה לטעינה
טעינה נוחה וקלה
רנו זואי אפס פליטת מזהמים
אפס פליטת מזהמים
רנו זואי, מכונית חשמלית שקטה
שקטה במיוחד
צוות העיצוב של רנו ZOE חשף לאחרונה מה הייתה המטרה המרכזית בתכנון ובעיצוב הרכב: לא רק לעצב רכב נעים לעין, אלא לייצר רכב שנכנס ללב: "רצינו שכל מי שיראה את הרכב ירגיש כלפיו משהו". ואכן, קשה להישאר אדישים מול ה- ZOE – היא באמת עושה חשק להיפרד לשלום מתחנות הדלק, להטעין את הרכב בבית, ולהיות חלק ממהפכה אך בלי לשלם מחיר בנראות, באיכות או בנוחות. כנראה בכך טמון סוד הצלחתה.

עוד כתבות במגזין

רנו מגאן גרנד קופה בנסיעה בכביש

5 כללים לניצול מרבי של זמן נסיעת המבחן

נסיעת מבחן היא קצרה מאוד. זה אומר שאתם צריכים לבוא אליה ממוקדים ולנצל את הזמן היטב. הנה כמה כללים שיסייעו לכם במשימה.
רנו טווינגו, מכונית עירונית קומפקטית - מבט מהצד ברחוב עירוני

חיים ירוקים - אקולוגי ומשתלם

טיסות מוזלות, מרחבים להולכי רגל, גגות ירוקים ובית שלומד אותנו: כך החיים הירוקים יהיו נוחים ומשתלמים יותר.
בניין אינטל בחיפה

בניה ירוקה בשירות הטבע

חברת הייטק שממחזרת מים, בנק שמשפיע על אופן כניסת האור מבחוץ ומרכז מסחרי שמגדל ירקות: קבלו 5 מבנים ירוקים שעושים שימוש חכם במשאבי הטבע
* התמונות להמחשה בלבד, ט.ל.ח. להרחבה אנא ראה/י תנאי השימוש של האתר.