מגזין רנו

תחושת פרימיום בחדר השינה? תלמדו ממלונות הבוטיק

מלונות הבוטיק הולכים וכובשים את תחום התיירות והאירוח והפכו לשם נרדף לעיצוב מוקפד ולתחושת פרימיום. אז למה שלא ננסה להכניס את תחושת הבוטיקיות הזו לחדר השינה שלנו? הינה חמישה דברים שאפשר לעשות בחדר השינה שלכם ולקבל תחושה של מלון בוטיק.

חיפוי הקיר שמעל המיטה

לא סתם בתי מלון יוקרתיים נוטים לחפות את הקיר שנמצא מעבר לראש המיטה. החיפוי מעניק תחושת יוקרה, והבידול שהוא יוצר משאר הקירות בחדר מדגיש את המיטה כרהיט המשמעותי ביותר בחדר. סוג החיפוי משפיע, כמובן, על האווירה שתיווצר בחדר: חיפוי בעץ יעניק תחושה כפרית וחמימה, טפט צבעוני ייצור תחושת וינטג' ושטיח ארוג יוביל לאווירה אוריינטלית. אם אינכם רוצים להשקיע בחיפוי יקר, גם צביעת הקיר מעל המיטה בצבע שונה תחולל אפקט משמעותי, במיוחד בצבע בעל טקסטורה מעניינת.

ספסל התארגנות מעוצב

אחד הדברים שעושים את ההבדל בין חדר במלון בוטיק לביןחדר שינה ביתי הוא מספר הפריטים המפוזרים שלא במקומם או בקיצור – בלגן. אם בחדר שינה במלון מקבל את פנינו סדר מוקפד כשכל דבר נמצא במקומו, בחדר השינה הפרטי שלנו לרוב יקבלו את פנינו הפיג'מה שלבשנו בלילה, נעליים על הרצפה, עיתונים ועוד. כל חפץ שאינו במקומו פוגם בעיצוב החדר.

ספסל התארגנות ואחסון הוא פתרון מעולה. הספסל נוח לישיבה בזמן שאתם מתארגנים ומתלבשים וכך כל הפריטים שיש לסדר מונחים עליו. נוסף על כך, יש בו גם מקום אחסון לפריטים שתחליטו שזהו מקומם כמו עיתונים, ספרים או נעליים.

תאורת אווירה מעניינת

אחד הפריטים הדומיננטיים והמשפיעים בכל חלל הוא התאורה. היום ניתן לבחור בין סוגים שונים של תאורה: מנורות תלויות, צמודות תקרה או קיר. אפשר לשלב בין כמה סוגי תאורה, למשל תאורה צמודת תקרה עם מנורת קיר או מנורה העומדת על השידה. רצוי שהתאורה המרכזית בחדר שינה תהיה צמודת תקרה כדי שלא תתפוס מקום רב מדי בחלל החדר, שלרוב אינו גדול כמו הסלון. היום יש מגוון רחב של עיצובים גם במנורות צמודות תקרה, לא בהכרח עיגול או ריבוע פשוטים אלא שילוב של צורות גיאומטריות, דוגמאות מעניינות, שילוב של חומרים – מתכת עם זכוכית, ושלל רעיונות שייצרו תאורה מרכזית דומיננטית ומעניינת בחדר.

כורסה מפנקת בצבעים תואמים

לפעמים פריט ריהוט אחד מחולל שינוי גדול באווירה. אחת הדרכים שבהן מלונות בוטיק יוצרים תחושת פרימיום היא על ידי כורסה נוחה ומפנקת המתכתבת בצבעיה עם שאר פריטי הריהוט בחדר.

זו לא חייבת להיות כורסה ענקית שתתפוס לכם מקום רב מדי בחדר, והיא גם לא חייבת להיות עשויה מעץ כבד ומריפוד בצבעים כהים. היא בהחלט יכולה לשדר קלילות הן מהפן של העיצוב והן מהפן של חומרי הגלם.

כריות וטקסטיל

חדר השינה הוא החדר שאליו אנו מגיעים בסוף היום. זה החדר שבו אווירה מפנקת ורכה חשובה יותר מאשר בכל חדר אחר בבית. אפשר להשיג אווירה מפנקת ורכה במגוון דרכים, שאחת מהן היא טקסטיל: בדים בטקסטורות ובדוגמאות שונות.

כריות רכות ורחבות המונחות לקישוט על המיטה משדרות רכות ופינוק. גם כיסוי מיטה הפרוש על גבי הסדין נותן תחושה של אלגנטיות ורכות, וכן וילון מבד עדין שיוצר מעט הצללה ונותן תחושה של פרטיות ואינטימיות.
לסיכום, חדר השינה שלנו נמצא לגמרי בידיים שלנו. גם חדר במלון בוטיק מתחיל את דרכו בתור תקרה, רצפה וארבעה קירות, כך שיש לכם נקודת פתיחה שווה לזו של כל מלון. האווירה והתחושה בחדר נקבעות לפי עיצובו, ובעיקר לפי הפרטים הקטנים – כל אחד מהם לחוד נראה פחות משפיע, אך כשכמה פריטים משתלבים בהרמוניה, הדבר יוצר מראה יוקרתי ואלגנטי ותחושה מפנקת ומהנה גם אצלכם בבית.

עוד כתבות במגזין

בניין אינטל בחיפה
בניה ירוקה בשירות הטבע
חברת הייטק שממחזרת מים, בנק שמשפיע על אופן כניסת האור מבחוץ ומרכז מסחרי שמגדל ירקות: קבלו 5 מבנים ירוקים שעושים שימוש חכם במשאבי הטבע
מלונות מעוצבים בצרפת - מלון מאמא שלטר בורדו
5 מלונות מעוצבים בצרפת
השיק הצרפתי נמצא שם כמעט בכל פינה ובולט במיוחד באופנה ובעיצוב פנים. איפה תיירים יכולים לפגוש את השיק הצרפתי במלוא הדרו? במלונות צרפתיים מעוצבים במיוחד. הינה חמישה מהם.
רנו מגאן גרנד קופה בנסיעה בכביש
5 כללים לניצול מרבי של זמן נסיעת המבחן
נסיעת מבחן היא קצרה מאוד. זה אומר שאתם צריכים לבוא אליה ממוקדים ולנצל את הזמן היטב. הנה כמה כללים שיסייעו לכם במשימה.