מגזין רנו

שבע תכונות שעושות את רנו גרנד סניק לרכב שבעה מושבים מושלם

כלי רכב מעטים זוכים לתואר "חלוצים", או "אבני דרך". רנו סניק וגרנד סניק שייכים לקבוצה הנדירה הזו. כשהגיח לעולם לראשונה לפני למעלה מעשרים שנה, הכה רנו סניק את העולם בתדהמה. המהנדסים ברנו לקחו את הבסיס של מכונית משפחתית מצוינת (רנו מגאן) ועליו פיתחו מרכב גבוה יותר, מרווח ושימושי במיוחד למשפחה. כך נולדה אבן דרך וכך נולד חלוץ, "המיניוואן הקומפקטי הראשון". אירופה אהבה אותו כל כך, שמהר מאוד העניקה לו את התואר הנחשק "מכונית השנה באירופה". המתחרים למדו את הסניק ומיהרו ככל יכולתם ללכת בעקבות החלוץ ולהביא לעולם מיניוואנים קומפקטיים משלהם.

ההצלחה הישראלית של הגרנד סניק

רנו רגילה לחלוצים, ובאופן ספציפי, לחלוצים של מרחב פנים. רנו סניק היה המשך מוצלח ומצליח למיניוואן הראשון באירופה, רנו אספאס המהפכני וגם לאח הקטן ביותר, רנו טווינגו, שהפתיע את העולם במבנה ה"קופסה אחת" שאפשר מרחב ובטיחות יוצאי דופן לגודלו.

ברנו קראו לפילוסופיה הזו "קן למשפחה" והיא התאימה מאוד לקהל הישראלי שבו למשפחה יש מקום מיוחד. ההתאמה לקהל הישראלי הגיעה לשיאים חדשים כשנולד הדור השני של רנו סניק, אז נוספה גרסת ה"גרנד", כלומר, "גרנד סניק", ובה שבעה מושבים. מאז, בשלושת הדורות הראשונים של סניק וגרנד סניק, אלפים רבים של משפחות ישראליות נהנו וממשיכות ליהנות מהם.

כעת מגיע אלינו הדור הרביעי של רנו גרנד סניק, ממשיך דרכם של השלושה הראשונים המוצלחים. כיצד ממשיכים בדרך? ממשיכים להיות מהפכניים, והדור הרביעי מזקק את פילוסופיית ה"קן למשפחה" ליצירה מעוררת התפעלות.

בואו נציץ גם בקנקן וגם במה שיש בתוכו: שבע תכונות מצטיינות של רנו גרנד סניק

הינה שבע מהתכונות הבולטות שהופכות את רנו גרנד סניק החדש לקן משפחתי טוב כל כך, המותאם במדויק לראשית העשור השלישי של המאה ה-21.

1. הוא שילוב מסעיר בין קרוסאובר ובין רכב סופר-משפחתי

הטרנד הכי חזק כיום בעולם הרכב הוא הקרוסאובר, ואפשר בהחלט להבין זאת, בשל עיצוב אינדיבידואלי ותנוחת הישיבה הגבוהה. עם זאת, המבנה הגבוה והעיצוב הייחודי באים לרוב על חשבון המרחב הפנימי השימושי.

רנו גרנד סניק מהפכני בכך שהוא מגשר בין שני העולמות. מספיקה הצצה מהירה כדי לראות עד כמה עיצובו של גרנד סניק החדש מרהיב ואינדיבידואלי. עיון מעמיק יותר יגלה עד כמה העיצוב עתידני ומלהיב, וגם אינטליגנטי ובוגר. העיצוב הזה, יחד עם יתרונות הישיבה הגבוהה, משתלבים במרווח גחון מוגבה (160 מ"מ) לטיולי שבילים, ועם שמירה על שימושיות מפתיעה לטובה, כזו השמורה למיניוואנים ולא לקרוסאוברים.

2. יש בו מושבים לכווולם

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, למשפחה הממוצעת בישראל יש כמעט ארבעה ילדים (3.73). המסקנה המעניינת היא שנתח גדול של כלי הרכב הנמכרים במדינה אינם מתאימים להסעתה של המשפחה הישראלית. רנו גרנד סניק מציע שלוש שורות מושבים, עם אפשרות להסעת כל בני המשפחה, ואפילו לצרף עוד חברים או בני משפחה לפי הצורך. לא רק בני השורה האמצעית, אלא גם אלו היושבים מאחור נהנים בגרנד סניק מגישה נוחה וקלה במיוחד.

היות שלא תמיד צריך להוביל את כל בני המשפחה, אפשר בקלות לקפל את המושבים האחוריים ולהצמידם לרצפה וכך יגדל מאוד שטח המטען. נוסף על כך, אפשר להסיע קדימה ואחורה את מושבי השורה האמצעית, וכך לקבוע באופן מדויק את מרחב הרגליים בין השורות האחוריות, כך שיהיה מקום אופטימלי לכולם.

3. הוא שימושי במיוחד וגם סופר מפנק

לא זאת בלבד שיש מקומות ישיבה לכולם ברנו גרנד סניק, אלא שהמרחב המשפחתי נפלא ולבני המשפחה יש שפע של תאים ומקומות לאחסון. הניצול היעיל של תאי הנוסעים ברנו הוא שם דבר בתעשיית הרכב, ולא בכדי. תא הנוסעים ברנו גרנד סניק כולל לא מעט הפתעות. במקום תא כפפות קדמי, למשל, יש מגירה גדולה ושימושית הנשלפת בקלות. הנהג והנוסע אינם צריכים להסתפק בתא אחסון צנוע ביניהם, במקום זאת יש כמעט שידה שלמה, מקוררת, בנפח 11.5 ליטר, שנעה קדימה ואחורה על מסילה ואף ניתנת לפירוק. 
גם מאחור יש משטחים ותאי אחסון שונים. דוגמה לניצול היעיל של המרחב הפנימי נמצאת ברצפת סביבת הנוסעים, שם מסתתרים תאי אחסון נוספים ומוגנים במיוחד. את המושבים הרבים בגרנד סניק אפשר לקפל בקלות, דבר שמשלים סביבה עתירת אפשרויות וקלה מאוד לשימוש.

כל הפרקטיקה הזו לא באה על חשבון פינוקים ואבזור עשיר. המרחב והנוחות הרבה של רנו גרנד סניק, לכל הנוסעים, כוללים גם פינוקים כמו ריפודי עור איכותיים ויוקרתיים, מערכת מולטימדיה מתוחכמת ועשירה וגם שמשות אחוריות כהות.

4. הוא ידאג להביא את המשפחה הביתה בשלום

מהו כלי הרכב המושלם עבור המשפחה? ברור שדרישה מרכזית תהיה הגנה מלאה על המשפחה מכל צרה שלא תהיה. ברנו סניק וגרנד סניק זו מסורת מהרגע הראשון. מערכות הבטיחות כוללות בלימה אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב, וכן בקרת שיוט אדפטיבית וזיהוי מכונית ב"שטח המת" שבצד המכונית. בכל מבדקי הבטיחות המתקדמים של איגוד יורו NCAP האירופי הרשמי, תמיד השיגו דגמי הסניק את דירוגי הבטיחות המרביים.

הדור הרביעי אינו שונה מקודמיו, וגם הוא דורג בציון הגבוה ביותר (חמישה כוכבים). מדעני האיגוד שניתחו את רמת הבטיחות של כלי הרכב התרשמו מהיקף ההגנה על הנהג והנוסעים, מהיכולת המתקדמת למנוע תאונה וגם מהמערכות שנועדו למנוע פגיעה בהולכי רגל. כדי להקל גם את החניה, ולהפוך אותה לבטיחותית עוד יותר, מצויד רנו גרנד סניק במערכת חניה אוטומטית, עוד "טאץ'" טכנולוגי שהוא בטיחותי מדרגה ראשונה וגם נוח ושימושי.

5. איך הוא נראה? הכי שיק-צרפתי שבעולם

רק תסתכלו עליו. כלי רכב סופר-שימושיים נוטים לוותר על העיצוב וה- Lifestyle ומתמקדים רק במקסום השטח הפנימי. רנו גרנד סניק מצליח גם לנצל טוב במיוחד את המרחב הפנימי, וגם לעטוף את כל הפרקטיקה הזו בקנקן שהוא מהיפים שנראו במחוזות המשפחה מעולם.

הפרטים בגרנד סניק, מבחוץ ומבפנים, מהממים ביופיים: גלגלים הבנויים מחישוקי אלומיניום בגודל 20 אינץ', פריט ייחודי בנוף הישראלי, מערכי הפנסים המתוחכמים, הכוללים תבניות קובייה מפוסלות הנושאות עליהן טכנולוגיית LED מתקדמת, קווי ההגנה שלמרגלות דלתות הצד, מסגרות החלונות ששורטטו ביד אומן והגג הקמור שכאילו הונח על המרכב כולו לשם הגנה עוטפת, וגם בפנים, מסך המגע 8.7" הניצב לחזית התא, החוגות הגדולות והקלות לתפעול והבנה, לוח הפיקוד המרחף... וכשמרימים את העיניים מהפרטים ורואים את התמונה כולה, מגלים שהיא שלמה מסך חלקיה. רנו גרנד סניק מצליח להציע עיצוב צרפתי אוונגרדי אינדיבידואלי, נינוח אבל מושך מבטים, כזה שקורץ לחובבי הקרוסאוברים ולבעלי המשפחה הגדולה כאחד.

6. יש לו גם הרבה שכל וגם הרבה שרירים

העיצוב המרהיב, הפרקטיקה הנדירה וכל שבעת המושבים גם יודעים לנוע באופן מרשים ביותר. בשיתוף פעולה עם קבוצת דיימלר-מרצדס פותח מנוע 1.33 ליטר מוגדש טורבו, שעושה את רנו גרנד סניק לרכב שנוסע חזק ואלגנטי. המנוע הזה מייצר 159 כ"ס ומומנט מרשים ביותר של 27.5 קג"מ, כוח שמסוגל להדהיר את נהג הרכב ונוסעיו במהירות ובבטיחות לאן שיחפצו. כמה מהר? עם המנוע הזה, הקרוסאובר-מיניוואן בעל שבעת המושבים ישבור את קו ה-100 קמ"ש בתוך 9.9 שניות בלבד, וימשיך לדהור עד ל-207 קמ"ש. המנוע העוצמתי נהנה גם מטכנולוגיה שעושה אותו נינוח ובעל פעולה נעימה מאוד.

7. הוא גם נוסע נפלא

הפלטפורמה של רנו גרנד סניק היא יצירת מופת הנדסית שבעת נהיגה משכיחה מהנהג את העובדה כי הוא נוהג כעת בכלי רכב גדול ומרווח, וזאת לא רק בזכות מנוע ה-159 כ"ס העוצמתי; התכנון ההנדסי המתקדם של הרכב מפנק את הנהג ביציבות מרשימה במיוחד בפניות ובהיגוי משובח, וכל זאת מבלי לפגוע בנוחות הרבה שממנה נהנית כל המשפחה.

רנו גרנד סניק: החיבור המושלם למשפחה

נראה שמצאנו את הפתרון עבור מי שמחפש את הסביבה המושלמת למשפחה בדרכים. באופן ספציפי יותר, זהו גשר ייחודי ומושלם בין חובבי רכבי הקרוסאובר הטרנדיים לבין אלה שאינם מעוניינים לוותר על המרחב השימושי למשפחה. אין עוד כלי רכב כזה.

עוד כתבות במגזין

רנו גרנד סניק מול מיצובישי אאוטלנדר

בחרנו להשוות קרוסאובר פופולרי, מיצובישי אאוטלנדר, לרכב משפחתי שבעה מושבים, רנו גרנד סניק ולגלות מי נותן לכם יותר בנוחות, ביצועים וחסכון.
מבט מקרוב על לוח מחוונים של רכב רנו

טיפים מוכחים להפחתת צריכת הדלק

שינויים קטנים בהרגלי הנהיגה יכולים לחסוך לנו הרבה דלק, והינה שבעה כאלה שתוכלו ליישם מייד.
עיצוב יוקרתי לחדר שינה

עיצוב פרימיום לחדר השינה

כיצד ניתן להוסיף תחושת פרימיום לחדר השינה שלנו? הנה חמישה דברים שאפשר לעשות בחדר השינה שלכם ולקבל תחושה של מלון בוטיק.
* התמונות להמחשה בלבד, ט.ל.ח. להרחבה אנא ראה/י תנאי השימוש של האתר.