H1ST VISION

חדשנות בבטיחות עבור כולם.

סרטון You Tube בו מדברים על הפיתוח והעיצוב של רכב הקונספט H1ST Vision - צרפתית עם כתוביות באנגלית

החזון שלנו לתחבורה בטוחה יותר בעתיד


H1st vision הוא רכב קונספט שיתופי מבית Software République ו-12 החברות השותפות. הוא מגלם את המחקר והפיתוח של רנו בתוכנית Human First.

רכב הקונספט כולל 20 מאפיינים חדשניים, הזמינים ברכב הקונספט עצמו ובגרסה הדיגיטלית שלו, ומספק הצצה לעתיד התחבורה, עם טכנולוגיות שפותחו עבור בטיחות משופרת עבור כל משתמשי הכביש.

טכנולוגיה עבור אנשים


רכב הקונספט H1st Vision כל הזמן משתף מידע עם הסביבה. אנו קוראים לזה smart city 4.0, עיר חכמה הכוללת את הרכבים ומשתמשי הדרך, שהם פגיעים במיוחד וחשופים לסכנות בכביש. בינה מלאכותית מסתמכת על מידע בזמן אמת המתקבל ממפות הדרכים המקוונות, נתוני מזג האוויר ונתונים המתקבלים מרכבים אחרים כדי לנתח את הסבירות לתאונה ולזהות כל סוג של סכנה כגון תאונה, שיבוש בכביש או אפילו "קרח שחור".
הגנה על משתמשי דרך בזמן אמת

סרטון הדמייה של טכנולוגיית הגנה על משתמשי דרך בזמן אמת

הגנה על משתמשי דרך בזמן אמת

שמירה על בטיחותם של כל משתמשי הדרך, לא רק הנהגים, נמצאת בחשיבות עליונה עבור רנו. הודות למידע בזמן אמת הכולל איסוף וניתוח נתונים באמצעות טכנולוגיית V2X*, רכב H1st Vision מתריע בפני הנהג מפני סכנות אפשריות עקב מצב של ראות נמוכה או ללא ראות כלל, כאשר הוא מתקרב למעבר חצייה, בתי ספר ותחנות אוטובוס למשל.

* V2X פירושו vehicle-to-everything: רכב שמתקשר עם כל דבר. מערכת תקשורת שמאפשרת לרכב לשדר ולקבל מידע עם הסביבה שלו (רכבים אחרים, תשתיות והולכי רגל).

חיזוי והתראת רכב חירום

סרטון הדמייה של טכנולוגיית חיזוי והתראת רכב חירום

חיזוי והתראת רכב חירום

במקרה חירום, כל דקה חשוב עבור צוותי ההצלה. כדי לחסוך בזמן, רכב הקונספט H1st Vision מצויד במערכת שמיידעת את הנהג לגבי רכב חירום המתקרב אליו. כל הרכבים שבסביבה מקבלים את ההתראה באותו הזמן. כך נהגים יוכלו לדעת מראש ולאפשר לרכב החירום להמשיך בדרך בקלות רבה יותר.
חיזוי והתראת אזור מסוכן

סרטון הדמייה של טכנולוגיית חיזוי והתראת אזור מסוכן

חיזוי והתראת אזור מסוכן

כדי להגן על כל משתמשי הדרך, H1st Vision מתריע בפני הנהג כאשר הוא מתקרב לאזור הנחשב מסוכן, ומציג את ההתראה על גבי המסך המרכזי כדי לחדד את המודעות שלו לסביבה. פיתוח חדשני זה מבוסס על סטטיסטיקת תאונות, מאפייני הכביש והסביבה (ראות נמוכה, צמתים וכד'), כמו גם על מידע בזמן אמת המתקבל ממערכות תשתית, רכבים ומשתמשי דרך אחרים.

רכב שמכיר את עצמו

H1st Vision מצויד בחיישנים וירטואלים פורצי דרך המסוגלים להעריך בזמן אמת את מצב הבלאי והיעילות התפעולית של כל רכיבי הרכב. הרכב מסוגל ליצור דו"ח מצב בריאותי* משלו, אשר משודר לסמארטפון, כולל תיאור של הרכב, היסטוריה או סימולציה של מבחני רישוי, עדכונים של מערכת הניווט וכו'

טכנולוגיה עבור הבריאות שלכם

מערכת ניטור מצב בריאותי

סרטון הדמייה של מערכת ניטור מצב בריאותי

מכונית ששומרת עליכם

H1st Vision מוודא שהנהג נמצא במצב הרוח המתאים. המצלמה הפנימית והמיקרופון של H1st Vision מאפשרים לזהות את מצב הרוח של הנהג ולנתח את הקול והבעות הפנים שלו. בהתאם למצב הרוח שהמערכת זיהתה, H1st Vision מתאים את תאורת האווירה ברכב ויכול גם להציע תרגילי נשימה אם מזהה שהנהג לחוץ.
סיוע רפואי בזמן אמת

סרטון הדמייה של מערכת סיוע רפואי בזמן אמת

טכנולוגיה למען הבריאות שלכם

H1st Vision כולל מערכת המנטרת את קצב הלב של הנהג. חיישנים המותקנים על גלגל ההגה פועלים כמכשיר אק"ג המודד את קצב הלב והמתח החשמלי שלו. חיישן אחר על חגורת הבטיחות מנתח את קצב הנשימה.

לאחר ניתוח המידע, המערכת של H1st Vision מיידעת את הנוסע על מצבו הבריאותי הנוכחי ומציעה המלצות לשיפורו. במקרה של סתירה כלשהי בנתונים, המערכת מציעה לעצור בצד הדרך וליצור קשר עם רופא בשיחת וידאו. באזורים ללא קליטה, השיחה תתבצע דרך לוויין. 

חוויית האזנה לנסיעה בטוחה


H1st Vision מעניקה חוויית האזנה היקפית עם מערכת שמע איכותית בעלת 16 ערוצים. טכנולוגיה חדשנית זו מזהה מי מדבר בתא הנהג באמצעות מיקרופון מרחבי. הנהג יכול ליהנות מהאזנה פרטית עם אפשרות להשתמש ברמקולים הממוקמים במשענת הראש. הוא יכול לבצע שיחות טלפון ולקבל התראות קוליות ישירות לרמקולים שבמשענת הראש. כך מערכת השמע מבטיחה שקט ושלווה לנוסעים האחרים ברכב.

גישה בהתאמה אישית, גישה בטוחה לכולם

 • 1

  הרשמה מהירה וקלה באופן מאובטח של כל פרופיל משתמש ברכב: שם, גובה, תמונת פנים והקלטת ההליכה של כל משתמש.

 • 2

  זיהוי יציבה ממרחק מרבי של 6 מטר באמצעות מצלמה אחורית שמאלית וזיהוי פנים ממרחק מרבי של 3 מטר באמצעות המצלמה המרכזית.

 • 3

  האווטאר של Software République מקבל את פניו של הנהג או הנוסע ומזמין אותו להיכנס אל הרכב.

 • 4

  מספיק לומר "yes" כדי לפתוח את דלתות הרכב. תא הנהג מותאם למבנה הגוף של הנהג או הנוסע.

 • 5

  המצלמה שממוקמת במראה המרכזית מזהה את הנוסע ומתניעה את הרכב לפי הרשאות הפרופילים שנשמרו.


גלו עוד

Human First Program

רכבי הקונספט שלנו

הדגמים של רנו