מגזין רנו

רנו מגאן גרנד קופה

שבעה דברים שעושים אותה למשפחתית מנצחת
מרחב ונוחות? רנו מגאן גרנד קופה היא הרבה יותר מזה, ומוסיפה לרשימת היתרונות שלה יכולות משפחתיות יוצאות דופן שקשה להתחרות בהן
לפעמים קשה להסביר תחושות במילים. זה בדיוק מה שיקרה לכם אחרי שתיכנסו לרנו מגאן גרנד קופה. משהו באווירה הכוללת יגרום לכם שלא לרצות לצאת מהרכב ולהמשיך לנהוג בו. ובכל זאת, אם תתעקשו, אפשר לשים את האצבע על לפחות שבע נקודות שהופכות את הגרנד קופה למשפחתית מוצלחת כל כך.

1. רמת בטיחות חסרת פשרות

רנו ידועה זה שנים בבטיחות הגבוהה של המכוניות שלה. רנו מגאן גרנד קופה ממשיכה לשמור על סדר העדיפויות הזה, והטכנולוגיה שלה תשמור על המשפחה גם בתנאים שדורשים מטריית הגנה מתוחכמת. רנו מגאן גרנד קופה נבחנה במבדקים המחמירים של ארגון הבטיחות האירופי Euro NCAP ודורגה בציון המלא של 5 כוכבים, עדות לרמת ההגנה הגבוהה שהיא מספקת.

נוסף על כך, כל דגמי רנו מגאן גרנד קופה מצוידים בשלל מערכות הגנה פסיביות (הגנה על תא הנוסעים בעת תאונה) ואקטיביות (הימנעות מתאונה). בין מערכות ההגנה החכמות שבהן מצוידת המכונית המשפחתית נמצאות מערכת לבלימה אוטומטית במקרה חירום וגם מערכת בקרת שיוט אדפטיבית המאיטה ומאיצה באופן אוטומטי תוך שמירה על מרחק קבוע מהרכב שמלפנים.

2. מבחר מנועים מעודנים ורבי עוצמה

אחת החוויות שהכי מאפיינות את הנהיגה או הנסיעה שלנו נמצאת בלב הפועם מלפנים, שמניע ולוקח אותנו לאן שנרצה ובאיזה קצב שנבחר. את רנו מגאן גרנד קופה אפשר לבחור עם אחד משני מנועים יוצאי דופן ביכולותיהם. האחד הוא מנוע ה-1.33 ל' טורבו בנזין החדש והחדשני שפותח בשיתוף עם דיימלר (מרצדס). המנוע מצויד במגדש טורבו, מנתב לא פחות מ-140 כ"ס אל הגלגלים ומספק, לצד צריכת דלק נמוכה (ראו בהמשך) ביצועים חזקים במיוחד – תשע שניות בלבד מאפס עד 100 קמ"ש ומהירות מרבית של 205 קמ"ש.

המנוע השני הוא מנוע ה-1.5 ל' טורבו דיזל, שחוץ מצריכת דלק נמוכה להדהים מספק ביצועים חזקים מאוד, גם בתחילת תנועה וגם בהאצות ביניים, שנהנות מזמינות הכוח הרבה של המנוע. עוצמת הכוח של שני המנועים אינה מגיעה על חשבון העידון ושניהם מספקים חוויה חלקה ונעימה בזמן הנסיעה, סגנון חיים שמותאם בדיוק למשפחה מפונקת.

3. חוויית יוקרה – מגרסת הבסיס ועד לרמת Executive

אנחנו יודעים, רוב המשפחות לא מצפות מהמכונית המשפחתית שלהן להיות יוקרתית, אבל רנו מגאן גרנד קופה לא מסתפקת באמות המידה המקובלות. כבר בגרסת הבסיס נהנים הנהג או הנהגת ובני המשפחה לא רק מעיצוב פנים מרחיב נפש שבא לידי ביטוי בפרטים הקטנים, אלא גם מכרטיס כניסה והנעה ללא מפתח, ממערכת מולטימדיה עם כפתורי שליטה מההגה וכן מהגה ומידית הילוכים מצופי עור. התחושה שמתקבלת היא של מכונית מסגמנט יוקרתי יותר מהמשפחתיות.
שדרוג לרמת Intense מקפיץ את חוויית היוקרה עם שלל מערכות ופינוקים, ממושבי בד בשילוב עור, דרך מסך מולטימדיה 8.7" ורטיקלי ענק, שמוצב באופן מאונך ומשרה אווירת פרימיום טכנולוגי, תאורת אווירה שהגוון והבהירות שלה ניתנים להתאמה אישית ועד למערכת קול 3D Sound by Arkamys משובחת.

מי שרוצה להתפנק אפילו עוד יותר, יוכל להזמין את המכונית ברמת הגימור Executive העילית. במקרה זה, על שלל התוספות של Intense מקבלים גם גג חשמלי פנורמי נפתח וטיפול נוסף בעיצוב, בדמות חישוקי 18 אינץ' ספורטיביים ובעלי חתך נמוך. 

4. יש בה מקום לכל דבר

לכל בן משפחה יש את הגאדג'טים, השתייה או כל דבר אחר שהוא נושא עימו לרכב. כשנכנסים לרנו מגאן גרנד קופה מגלים, בין היתר, שני דברים: יש המון מקום לכולם, ויש המון מקום גם לדברים שלהם. בכל דלת מובנה תא אחסון מצוין עם שפע של נפח יעיל. לנהג יש שטח ייעודי ושימושי מאוד לסמארטפון ולכבלים שלו וגם מגרעות ייעודיות לאחסון מטבעות לכל צורך. בין הנהג והנוסע יש סדרה של תאים שמורכבים מתא עמוק ובסמוך לו מחזיקי כוסות שאפשר להתאים לפי גודל הבקבוק או הפחית. כל המרחב והנפח הזה אינם באים על חשבון תא המטען. מדובר בתא מטען עם מרחב שימושי ביותר לנשיאת עגלות ילדים, מזוודות ותיקים וכולו מואר ביעילות בתאורה עילית, בניגוד לרוב התאורות של תאי מטען שמאירות מהצד, ובאופן חלקי בלבד.

5. באמת חשבו שם גם על מי שיושב מאחור

במכוניות רבות המושבים האחוריים הם מעין "סימון וי" על צורך. ברנו מבינים שהיושבים במושבים האחוריים חשובים ויקרים לא פחות מהיושבים מלפנים. קפיצה פנימה מגלה איך התובנה הזו הפכה לביצוע. המושבים מרווחים, תומכים היטב בגוף ונוחים מאוד.

התכנון הנדיב מצד רנו מאפשר ישיבה של שלושה מבוגרים זה לצד זה. יושבי המושבים האחוריים נהנים מתאורת קריאה ומפתחי מיזוג משלהם, שיעבירו את הקיץ הישראלי, וגם את החורף, בטמפרטורה משפחתית נעימה. אם לא יושבים במושב האמצעי, אפשר לפתוח בין היושבים משענת רחבה ונעימה במיוחד, שבה מוטמעים שני מחזיקי כוסות.

6. כיף לא רק לנסוע בה, אלא גם להביט בה

לא שציפינו אחרת ממחלקת העיצוב שאחראית ליצירות כמו רנו טווינגו, Zoe, קפצ'ר או מכונית התצוגה TREZOR, אבל רנו מגאן גרנד קופה לא פחות מרהיבת עין משהיא מרחב משפחתי משובח.

קווי הפיסול המינימליסטיים והמדויקים ברחבי גופה של המכונית משולבים באופן שיקי וייחודי. הגריל הקדמי כאילו נלקח ממחוזות העתיד, ומול כל אלה מצליחים להתבלט האייקונים הגדולים בעיצוב הגרנד קופה: הפנסים הקדמיים והאחוריים. אלו ואלו עוצבו בקפידה באמצעות טכנולוגיות Full LED מלפנים וכן תאורת C-Shaped LED דמוית עין אנושית מלפנים ו-LED דמוי גל מאחור – ואינם משאירים אף צופה אדיש.

7. צריכת הדלק? לשפשף את העיניים כמה שהיא נמוכה

רכב הוא סעיף נכבד בתקציב המשפחתי השוטף, וצריכת הדלק מורגשת היטב בארנק. רנו מגאן גרנד קופה מוצעת עם שני מנועים איכותיים וחסכוניים במיוחד. מעבר לעוצמה הרבה ולאמינות הגבוהה, המנועים הללו חסכוניים מאוד. מנוע הבנזין מצויד בטכנולוגיות חיסכון מתקדמות, ממגדש הטורבו ועד להזרקה הישירה ותזמון השסתומים מבוקרי המחשב, וכך הוא משיג צריכת דלק נמוכה במיוחד. והדיזל? לא תפסיקו לשפשף את העיניים שוב ושוב, הן אל מול הנתונים שיוצגו במחשב הדרך והן אל מול אלו שיוצגו במשאבת הדלק. צריכת הדלק של רנו מגאן גרנד קופה דיזל היא אחת הנמוכות בכל העולם בתחום המכוניות המשפחתיות – לא פחות מזה.
חסכוניות, יוקרה, מרחב, נוחות, דאגה לכל משפחה – כל אלה מאפיינים אומנם את רנו מגאן גרנד קופה ומייחדים אותה. אך עדיין אנחנו עושים לה עוול, כי רק נסיעת מבחן תגלה לכם מהי החוויה המיוחדת שמעניקה הגרנד קופה למשפחה. אל תשכחו להביא את הילדים ולהושיב אותם מאחור.

עוד כתבות במגזין

רנו מציגה: קדג'אר החדש

הכירו את רנו קדג'אר החדש, רכב פנאי משפחתי בגרסה חדשה ומשופרת. מנוע משופר, מערכות בטיחות חדשות, עיצוב פנים – וגם עדכונים קלים בעיצוב החיצוני.
מוזיאון אגם

מוזיאוני אומנות ידידותיים לילדים

ליקטנו עבורכם חמישה מוזיאונים ידידותיים להפליא, שמנגישים את עולם העיצוב והאומנות גם לילדים קטנטנים

ילדים ברכב: מקומות קבועים או לא קבועים?

האם יש נוסחה לנסיעה שקטה ורגועה עם ילדים? שאלנו פסיכולוג.
* התמונות להמחשה בלבד, ט.ל.ח. להרחבה אנא ראה/י תנאי השימוש של האתר.